Kwiaty doniczkowe

Niewiele o wyglądzie, a dużo o potrzebach roślin

 • Zoja

 • Reklamy

Ż

Kliknięcie na obrazku przenosi na stronę z opisem danej rośliny.

Reklamy

Komentarze 4 to “Ż”

 1. Alina said

  Witam,
  wyhodowałam żyworódkę pierzastą o wysokości 70 cm. Po przesadzeniu do większej doniczki na liściach pojawiły się po pewnym czasie białe koliste naloty. Domyślam się się, że to jakiś rodzaj grzyba. Roślinę podlewam raz w tygodniu niezbyt obficie, więc nie jest „przelana”. Bardzo proszę o poradę, co w takiej sytuacji zrobić.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Alina

  • zojalitwin said

   Proszę spróbować zetrzeć i zobaczyć czy pod tym nie ma małych insektów. Jeśli jest czysto pozostanie opryskać środkiem o nazwie „Topsin”. Wewnątrz pudełeczka jest miarka i instrukcja. Podaję Pani środek który po sezonie na pewno jest lecz lepiej by było by był to nowszy środek. Proszę zatem wcześniej zapytać czy mają coś na mączniaka prawdziwego. Oprysk trzeba wykonać 2 razy w odstępie 5-6 dni.

 2. Alina said

  Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Z żyworódki korzystałam do tej pory jako m.in. rośliny leczniczej. Rozumiem, że po zastosowaniu zalecanego przez Panią preparatu będzie obowiązywał jakiś okres karencji przed kolejnym wykorzystaniem leczniczym jej części. Jak długo należy odczekać? I kolejne pytanie: czy inne rośliny, których mam w mieszkaniu dość dużo, mogą być zarażone mączniakiem? Na co w takim przypadku należy zwrócić uwagę?

  • zojalitwin said

   Owszem po oprysku trzeba odczekać możliwie jak najdłużej to będzie możliwe. Nie wolno jednak by okres był krótszy jak 5 dni. Jeśli w pobliżu znajdują się inne rośliny a na żyworódce oprysk da efekt warto opryskać wszystkie znajdujące się w pobliżu rośliny. Dla większości będzie to zabieg profilaktyczny. Jeśli jeszcze nie była Pani w sklepie proszę dokupić inny środek przeciw częściej pojawiającej się chorobie – szarej pleśni – i przynajmniej raz w ciągu zimy opryskać. Też profilaktycznie. Środek nazywa się ‚Bravo” i też jest do kupienia w małych buteleczkach za około 6-7 zł. Proszę nie traktować tego jako konieczność lecz jako profilaktyczne działanie. Prz chorobach grzybowych jest tak że jak się je już zobaczy to stadium jest zaawansowane. Proszę poczytać
   http://zojalitwin.wordpress.com/2010/09/26/szara-plesn/
   http://zojalitwin.wordpress.com/?s=m%C4%85czniak+prawdziwy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: